Porady dobór i eksploatacji ogrzewania elektrycznego

Porady doboru i eksploatacji ogrzewania elektrycznego.

Co musimy wziąść pod uwagę dobierając najwłaściwszy dla nas grzejnik i jego moc

  1. Wielkość pomieszczenia
  2. Ocieplenie ścian
  3. Szczelność okien
  4. Kondygnacja
  5. Ustawienie pomieszczenia do stron świata
  6. Użytkowana tafyfa prądowa

Dobór piecy akumulacyjnych

Piec Akumulacyjny Elektryczny

Dobór piecy akumulacyjnych do konkretnego pomieszczenia, zawsze powinnień zacząć się od analizy zastanych tam warunków termicznych pomieszczenia. Zapewne osobą, które nie stykają się z zagadnieniami ogrzewania zbyt często, ciężko jest taką analizę przeprowadzić. Jeśli ktoś dysponuje charakterystyką energeyczną lokalu to super, może ją przekazać firmie specjalistycznej, np nam i na tej podstawie wylicza się zapotrzebowanie na cieło w tym lokalu. Jeśli zaś budynek jest starszy lub charakterystyki takiej nie mamy, często wskazaniem takim jest opinia mieszkańca, że mieszkanie jest ‘cieple’ lub odwrotne ‘zimne’. Mając dodatkowo informację, który każdy bez specjalistycznej wiedzy może zdobyć tj. czy okna są w miarę nowe i szczelne i czy budynek jest ocieplony i jakie duże są pomieszczenia, można pokusić się o w miarę dokładny dobór odpowiedniego ogrzewania i ich mocy.

Zapotrzebowanie na moc

W naszym sklepie przy każdym grzejniku podane są poglądowe wielkości pomieszczeń do jakich ten grzejnik jest dedykowany, ale są one w dość szerokich widełkach. Można bowiem przyjąć, że na 1 m2 w zależności od warunków termicznych powinno dobrać się od 40 do 100 W/m2. Rozbierzność dość duża, dlatego sugerujemy kontakt telefoniczny z naszym inżynierem tel. 515 194 901, który po krotkiej rozmowie, będzie w stanie dobrać to zdecydowanie bardziej trafnie.

Z piecami akumulacyjnymi łatwiej

Piece Akumulacyjnyjne w kwestii doboru są szczególnie ‘uprzywilejowane’ Na czym polega to ‘uprzywilejowanie’? Dzisiejsze piece akmulacyjne, mają bardzo wysoką zdolność akumulowania ciepła w rdzeniu, temperatury w piecu sięgają do 800 st.C, ale ponadto mają bardzo precyzyjny system kontroli naładowania. Dla użytkownika wynika z tego taka zaleta, że jeśli użytkownik zakupił większej mocy piec, niż wynikało by to z obliczeń i faktycznych potrzeb, to nie oznacza to że jego zużycie energii do ogrzanania tego pomieszczenia będzie większe. Właśnie koszty eksplaotacji będą akie same jak ‘dobrze dobranego’ pieca, gdyż piec nie pobierze i wydzieli więcej energii niż to będzie konieczne dla uzyskania zadanej temperatury. Oznacza to, że poza tym że zapłacilśmy pare złotych więcej za zakup większej mocy pieca, nasze miesięczne i roczne koszty ogrzania pomieszczenia będa takie same. Jest to niewątpliwą zaletą dla osób samodzielnie kupujących piece akumulacyjne, chroniące je przed nadmiernymi kosztami eksplatacyjnymi.

Jak najtaniej ogrzać pomieszczenie

Pieca Akumulacyjne są liderem w niszkich kosztach ogrzewania elektrycznego dla pomieszczeń gdzie mamy do dysozycji tzw. II taryfę prądową, czyli tańszy prąd w wybranych godzinach, w których własnie ładujemy rdzeń pieca.